[Dziennik Insidera] Windows 10 Insider Preview Build 16251

Post znajduje się w kategorii Pozostałe

27 lipca 2017

Cześć!

Pierwszy, z nie wiadomo ilu wpisów. Ichniejsza ilość jest uzależniona od naszej kochanej firmy Microsoft…

A teraz do rzeczy, czym będzie Dziennik Insidera?

Od długiego czasu uczestniczę w programie Windows Insider i lubię testować nowe funkcje, które później pojawią się w systemie Windows 10. Ba, nawet pamiętam, że testowałem pierwsze wersje Windowsa 10, które wyszły na rynek. Na moim starym tablecie GoClever 1010 Insignia.

Tak, więc postanowiłem, że w momencie wypuszczenia nowej wersji opiszę najbardziej przydatne dla mnie funkcje jak to działa w praktyce.

Wiecie, niby takie copy&paste z bloga Windows Insider, ale z rzeczami opisanymi w praktyce.

Więc, zacznijmy od wersji o numerze 16251, która wyszła dziś do FastRingu.

 1. Jakiś czas temu na konferencji MS ogłosił szerszą współpracę pomiędzy naszymi telefonami a komputerem. W skrócie ma wyglądać to tak, że zaczynamy pracę np. na telefonie a kończymy ją za chwilę na komputerze doczytując daną stronę WWW albo pisząc emaila. Ciekawe rozwiązanie. Dziś otrzymaliśmy zalążek tej funkcji, czyli: połączenie naszego telefonu z systemem Android lub iOS w celu wrzucenia stron WWW od razu na swojego Windowsa stacjonarnego lub do doczytania na później. W praktyce to działa i jest bardzo wygodne. Już widzę, że mój tablet wróci w ruch. Będzie akurat do czytania. Zjedźcie trochę niżej to pokażę wam krok po kroku jak to włączyć.
 2. Bezpośrednio wyświetlane wyniki wyszukiwania z Binga bez otwierania przeglądarki. OOO tak! Można poprzez Cortanę (wymagany oczywiście jeden z regionów, gdzie Cortana jest dostępna) wyświetlić wynik wyszukiwania. Dla przykładu, podrzucę wam screen z wyszukiwania mojego bloga.:
 3. Głosowe sterowanie komputer – tutaj też już mamy zalążek, bo w końcu możemy zrestartować / wyłączyć / wylogować się lub zablokować swój komputer za pomocą Cortany.

A z błędów najbardziej mnie wkurzających – nadal nie naprawili wyświetlania statusu baterii na moim laptopie 🙁

No i obiecana cała instrukcja w jaki sposób możemy włączyć opcję z punktu pierwszego.

 1. Po aktualizacji w Settings pojawi nam się nowa ikona: Phone. Nie musimy jej na razie włączać, chociaż Microsoft tak sugeruje. Ja polecam natomiast od razu wejść do sklepu np. Play i wyszukać aplikację: Microsoft Apps.
 2. Po instalacji niestety nie wyskoczy nam żadna informacja o logowaniu się oraz jak działa ta funkcja. Co prawda możemy wejść w opcję For Windows Insiders, ale nic ciekawego tam nie znajdziemy. Gdyby ktoś był chętny jednak zobaczyć co tam znajdziemy, zobaczcie niżej:
 3. Teraz najciekawsza część. Otwieramy Chrome i wybieramy udostępniane.. I z tego menu wybieramy: Continue on PC jak na poniższym screenie:
 4. I tutaj nam wyskoczy najlepsza opcja.. Którą wybierzecie, to pojawi się i tak opcja, że musimy nadać uprawienia do aplikacji. No bo skąd mamy wiedzieć, którego konta system ma używać?
 5. Dopiero po poprawnym zalogowaniu się system pokaże nam listę dostępnych urządzeń, która w moim wypadku wygląda następująco:
 6. No i ze wstępnych ustawień było by na tyle.. Możemy przejść do fajniejszych rzeczy.
 7. Jeżeli wybierzemy opcję Continue now, to na danym sprzęcie, który wybierzemy z listy odpali nam sie Microsoft Edge i możemy kontyuować czytanie.
 8. A jeżeli wybierzemy Continue later, to w menu powiadomień na komputerze pojawi nam się coś takiego:

I to na tyle! Mała opcja, a ile radości mi sprawiła.

Poza tym – po uaktywnieniu tej opcji jak wejdziecie w Phone na swoim komputerze to zobaczycie listę aktywnych telefonów. U mnie wygląda to tak:

 

Mam nadzieję, że to przywróci mój tablet do życia.


Poczytaj także o:

Microsoft Virtual Labs

27 lipca 2017 // Krótko

Czy uczenie się bez stawiania domowego Laba jest możliwe?

czytaj więcej

Surface 4 Pro - sprzęt do codziennej pracy?

27 lipca 2017 // Recenzje

Surface 4 Pro - sprzęt do pracy za 6 tysięcy. Jak się sprawdzi i czy naprawdę potrzebujemy tak drogich urządzeń?

czytaj więcej


A może komentarz?