Zmiany, zmiany, zmiany…. I nowa domena!

Post znajduje się w kategorii Krótko, Teksty ogólne

1 lipca 2017

Cześć.

W skrócie to zacząłęm kodzić wersję V3 mojego bloga. Złapałem się na tym, że za szybko chciałem go opublicznić i miał „ładnie” wyglądać.

Jednak własny blog to jest takie przekleństwo, że nigdy nie będzie dość ładny, dość funkcjonalny, że po prostu go zostawię i będę prowadzić uzupełniając wpisami.

Gdzieś na stronie o mnie napisałem, że jest to mój poligon doświadczalny WordPressa, co jest prawdą. Dlatego też wszystko chciałbym oprzeć o całkowicie nowy layout, znów oparty o Material Design for Bootstrap ( https://mdboostrap.com ), ale tym razem do rozbudowy mam zamiar wykorzystać framework do wordpressa o nazwie: Piklist ( https://piklist.com/ )

Co mam w planach na początek?

Na pewno chcę zrobić nowy wygląd recenzji. Zdjęcia w paralaxie są fajne, ale… To nie to. Bardziej się skupię na dużych zdjęciach w recenzji, może jakichś galeriach. Do tego będę chciał podzielić wpis na kilka sekcji z mini-nawigacją jak i plusami oraz minusami w wpisie. Wiecie, taki „profesjonalny” test, jakkolwiek to na amatorskim blogu wyglądało.

Bardzo mocno chciałbym się skupić na PowerShellu, ponieważ uważam ten język za przyszłość Windowsa i braku GUI. Ze wszystkich akcji, które już robiłem wszystko mogłem wykonać za pomocą PSa właśnie. A jak to będzie wyglądać w praktyce? Powstanie mój „notatnik” podzielony na odpowiednie sekcje z odpowiednimi komendami jak i wytłumaczeniami. Pokuszę się również o przykłady.

Poradniki…

Muszę przyznać, że to będzie mój podstawowy cel.

W Polskim Internecie brakuje dobrych źródeł co i jak zrobić. Jeżeli już cos znajduję to albo na zagranicznych blogach, albo na YouTube.  A ja chciałbym pomóc początkującym.

Każdy poradnik postaram się ozdobić zdjęciami jak i komendami PowerShell. Krok po kroku, co nam jaka funkcja daje.

Tematyka?

Będzie szeroko.

Azure, PowerShell, Windows Server 2016, Office, Office 365, recenzje…

Serie poradników – na początek ruszę z Windows Server Essentials. Nigdzie w Polsce nie znalazłem wpisów na ten temat. A uważam, że była by to dobra inicjatywa dla małych biur, które wiadomo, że się mocno nie rozwiną, a potrzebują Active Directory.

Wiem na pewno, że będę chciał mocno pchnąć bloga do przodu, dlatego też będę udostępniał aktualny status prac jak i pisanych postów. Może zrobię również mechanizm głosowania na które tematy miałbym pisać? Kto wie, idei jest cholernie dużo.

Ps. kolejnym post to będzie recenzja Surface 4 Pro! W końcu!

Gdyby ktoś chciał się podzielić ideą jak to ma wyglądać, zapraszam do komentarzy.

Tak, będzie nowa domena. Ale to już zobaczycie na całkowicie nowym blogu 🙂


Poczytaj także o:

Windows Subsystem for Linux – wersja dla Insiderów

1 lipca 2017 // Krótko

A może by tak Windows Subsysytem for Linux bez trybu Developerskiego?

czytaj więcej

AOC U2879VF - jeszcze lepsze 28' w 4K

1 lipca 2017 // Recenzje

Tanie 4K w 28 calach? Czy spełni swoje podstawowe zastosowania?

czytaj więcej


A może komentarz?